top of page

HAKKIMIZDA

1989 yılında Muğla’da petek imalatına başladık. Tek makine ile yıllık 5 ton kapasiteye ulaştık.

 

İlk yıllarımızdaki yıllık 5 tonluk üretim kapasitemizi artan talebe bağlı olarak, her yıl artarak, 2005 yılında 400 tona, 2011 yılında da 850 tona ulaştırdık.

 

Şirketimiz hiçbir reklâm kampanyası yürütmeden yalnızca müşterilerinin güveni ile bu başarıyı yakalamıştır. Bu güvenin temin edilmesinde müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak kaliteli üretim çizgimizi muhafaza etmemizin etkili olduğunu düşünmekteyiz.

 

Bu üretim seviyesini yakalayan şirketimiz, sektörün en büyük sorunu haline gelen hastalıksız, steril petek üretilebilmesi için bir dizi yatırımı hedeflemiştir. Bu amaçla 2005 yılında “hijyenik ortamda steril petek üretilmesi” için gerekli olan tüm koşulları yerine getirerek, yeni bir üretim tesisi inşa ettik. Tesisimizi 2006 yılı başında üretime hazır hale getirdik.

 

İnşaatın her aşamasında hijyen kurallarına azami ölçüde riayet edilerek, piyasanın ihtiyaç duyduğu sağlıklı petek üretimi için gerekli ortam hazırlanmıştır.

 

2012 yılında Türkiye'deki en büyük rakibimiz olan Temel Petek firmasını satın alarak bünyemize kattık ve 1973'te İstanbulda kurulan şirketi Muğla'ya taşıdık. 

Muğla Petek firması tarafından 13 yıl önce dünyadaki global arıcılık fuarlarında probiyotik kullanımının Almanya arıcılarında oldukça yaygın olarak kullanıldığını fark ettik. Yurtdışından Ülkemize getirip Türkiye'de de bu yöntemin kullanılması ve ülkemizde de satışının başlaması için yıllarca uğraşılsa da uzun uğraşlarımız yasal sebeplerden ötürü sonuçsuz kalmıştır.

Bunun üzerine 2020 yılında Türk biyologlara danışılarak aynı etkideki ürünü Türkiye'de üretmek için çalışmalara başladık. Üniversite laboratuvarlarında uzun zaman süren AR-GE süreçlerinden sonra üretilen prototip ürünler Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerde, arıcılarımızın arılıklarında aylarca yapılan deneyler ve denemelerden alınan geri dönüşlerle geliştirildi. Hedef etkinin de üzerine çıkarak başarılı olan ürünümüz artık satışa hazır hale gelmiştir.

Swarm of Bees
Bees at Work
Beekeeper Holding a Honeycomb
Bee Farm
Bee on a Daisy
Beekeeper at Work
Hakkımızda: Biz Kimiz
Bee Farm
Bee on a Daisy
Beekeeper at Work
Beekeeper with Honeycomb
Piece of Honeycomb
Honeycomb

ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ  TUBİTAK TARAFINDAN DESTEKLENİYOR

 

  • 1707 Sipariş Ar-Ge – 2021-1 Çağrı Sonuçları Açıklandı

    Müşteri gereksinimlerini karşılayan çözüm önerilerinin, KOBİ’ler tarafından Ar-Ge ile ticarileşebilir çıktılara dönüştürülmesini hedefleyen ve TÜBİTAK ile özel sektörün eş finansman desteği sağlayacağı,  1707 Sipariş Ar-Ge – 2021-1 çağrısının değerlendirme süreci tamamlanmıştır.
    22 Ocak 2021 tarihinde açılan çağrıya yapılan 85 başvurudan 53 tanesinin desteklenmesine karar verilmiştir. 3 projenin ise değerlendirme süreçleri devam etmektedir.  Desteklenen projelerin arasında arı sağlığında önemli yer alacak ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ projesi de layık görüldü.

Hakkımızda: Hoş Geldiniz
bottom of page